Vznik a vývoj tohoto svátku je nejednoznačný, ale často se uvádí, že má kořeny v prastaré tradici dávných Keltů, kteří se loučili s létem a slavili příchod nového roku přesně tento den. Noc, která lámala říjen a listopad, nesla název Samhain podle keltského boha Samhaina (Sow- en, Anwinn), který byl podle víry starých Keltů pánem mrtvých.V noci Samhain probíhaly bujaré oslavy, všude hořely obrovské ohně, lidé si na sebe navlékali masky a převleky, aby se chránili proti zlým duchům. Věřili, že duchové zemřelých mohli být tuto noc buď nápomocní přátelům nebo nepřátelům škodící. Ohně měly duším zemřelých svítit na cestu do světa. Za úsvitu bůh mrtvých duše zemřelých odvedl zpět do říše duchů. Keltové pojímali Halloween zvesela, netruchlili. Chápali smrt jako běžnou přirozenou součást života. Nyní se Halloween slaví také v maskách, ale trochu jinak. Děti obchází v převlecích sousedy a koledují sladkosti. Když dítě sladkost nedostane, může provést nějaký žertík.
V dnešní době se Halloween slaví tak, že si lidé vyzdobí dům strašidelnými dekoracemi, s dětmi nachystají halloweenské pohoštění a ustrojí se do strašidelných masek, aby mohli oslavit tajúplný Hallooween.
Typickou barvou strašidelného svátku jsou oranžová a černá. Bez čeho se však svátek neobejde? Bez dýní. Dlabání dýní je skvělá zábava pro celou rodinu a děti se u ní skvěle zabaví. Jestliže se nechcete trápit s vydlabáváním skutečné dýně, pak vsaďte na krásné keramické dekorace dýně , strašidelné svíčky a další tajemné doplňky, které vám pomohou v bytě vykoulit tu pravou halloweenskou atmosféru.
Jaké dekorace jsou na Halloween vhodné?
Pokud patříte mezi příznivce masek a rádi se převlékáte do strašidelných kostýmů a máte rádi i malování na obličej. Máme pro Vás tip, použijte barvy na vlasy, které se dají smýt vodou a podtrhnou Vaši konečnou magickou proměnu.